پرواز

خدمات متمایز سفردات کام

با خرید هر بلیط امتیاز کسب کنید و سپس امتیازهای جمع شده را به دلخواه خرج کنید

رزرواسیون و خرید بلیط داخلی از بین 20 ایرلاین داخلی و 450 ایرلاین خارجی

ارسال پایین‌ترین قیمت بلیط برای شهر مورد نظر در بازه زمانی تعیین شده توسط مسافر

بیمه مسافرتی

خدمات بیمه مسافرتی

جدا از این‌که خدمات بیمه مسافرتی در مقابل حوادث جدی ارائه می‌شود، مشکلات متعددی در سفر غیرقابل پیش‌بینی است که یک مسافر احتمالاً با آن مواجه شود. اغلب ما بیمه مسافرتی را کم اهمیت می‌دانیم اما به عنوان مثال اتفاقاتی نظیر مفقود شدن مدارک در یک کشور خارجی، بیماری یا تصادف داخل شهر باعث می‌شود که سفر ما را تحت تاثیر قرار داده و لذت یک سفر دلپذیر را از ما سلب کند، در حالی که می‌توانیم با مبلغ اندکی خود و همراهانمان را تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار دهیم و بدون دغدغه از سفرمان لذت ببریم.

هزینه‌هایی را که یک بیمه مسافرتی در بر می‌گیرد عبارتند از:

 • تامین هزینه‌های درمان در طول سفر تا سقف درج شده در بیمه‌نامه
 • پوشش هزینه‌های دندانپزشکی
 • خدمات حمل و نقل بیمار به نزدیکترین بیمارستان
 • هزینه‌های تحمیل شده ناشی از مفقودی بار مسافر
 • بازگرداندن اعضاء خانواده به کشور در صورت بروز حادثه و خدمات مرتبط با انتقال جسد بیمه شده.
 • چه مناطقی تحت پوشش بیمه مسافرتی است؟

  تقریبا تمام کشورهای جهان تحت پوشش بیمه مسافرتی می باشد. مسافر با انتخاب کشوری که قصد سفر به آن‌جا رادارد، تعیین کرده و با انتخاب مدت سفر و سن اقدام به استعلام و قیمت‌گیری از بیمه‌های مختلف می‌کند. سامانه بیمه دات کام برای استعلام و صدور بیمه نامه آنلاین، مناسب می‌باشد.

  هزینه صدور بیمه مسافرتی

  این هزینه برحسب کشور مقصد متغیر است ولی در بیشتر اوقات بسیار ناچیز می‌باشد و پوشش بیمه‌ای چندین هزار یورو را در بر می‌گیرد.

  اعتبار بیمه مسافرتی نیز بستگی به طول سفر شما دارد به طوری که هنگام استعلام بیمه، طول سفر را انتخاب می‌کنید تا هزینه آن نسبت به مدت اقامت شما در کشور مورد نظر محاسبه و نمایش داده شود.

  بیمه دات کام برای استعلام و صدور آنلاین بیمه مسافرتی برای کاربران گرامی پیشنهاد می‌شود.

  پروازهای خارجی و داخلی"

  پرواز داخلی و خارجی

  آنچه که برای خریداران بلیط هواپیما حائز اهمیت است، دسترسی به تمام خطوط هواپیمائی، کیفیت پرواز و قیمت مناسب بلیط هواپیما می‌باشد. از این‌رو سفر دات کام، تلاش کرده است که تمام خطوط هواپیمائی‌هایی را که پرواز داخلی دارند نمایش دهد.

  در قسمت نمایش نتیجه جست‌وجو، هنگامی که شما اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌کنید ضمن این‌که شاهد تنوع پروازهای گوناگون خواهید بود، پرواز مناسب و ارزان را نیز مشاهده خواهید کرد زیرا امروزه خطوط هواپیمایی در حال رقابت در بلیط ارزان بوده و سعی دارند با ارائه پایین‌ترین قیمت هواپیما، میزان فروش خود را بالا ببرند.

  بنابراین پیشنهاد ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما در کنار ارائه خدمات پرواز با کیفیت و استاندارد مناسب در اولویت می‌باشد.

  رزرو آنلاین بلیط هواپیما و خرید آن پایان راه نمی‌باشد و احتمالاً مسافری قصد استرداد بلیط داشته باشد، سفر دات کام مطابق قوانین و مقررات هر پرواز این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید با مطالعه قوانین کنسلی در زمان دلخواه اقدام به استرداد بلیط هواپیما کنید.

  در پروازهای خارجی نیز پارانتزهای قیمت، امکان استرداد حائز اهمیت است، اگر گزینه‌های دیگری نیز مانند میزان اضافه‌بار، توقف و خدماتی که یک پرواز ارائه می‌دهد و همچنین شرایط بیمه مسافرتی و پوشش‌های بیمه‌ای مطرح می‌شود.

  میزان اضافه بار مجاز در خطوط هواپیمایی بر حسب نوع ایرلاین متفاوت است. در پروازهای خارجی بطور معمول 30 کیلو بار که این نیز بسته به نوع ایرلاین تغییر می کند.

  خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی از طریق ایرلاین‌های ماهان، آسمان، ایران‌ایر، تابان، معراج، کاسپین، زاگرس و .... در سامانه قدرتمند سفر دات کام فراهم شده است. همچنین سفر دات کام امکان خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما خارجی از ایرلاین‌های معتبر و شناخته شده جهان همچون قطر، امارات، اطلس گلوبال، ترکیش ایرلاین و سان‌اکسپرس ایرلاین و.... با بهترین قیمت در اختیار کاربران قرار گذاشته است.

  همچنین سفر دات کام در کنار امکان خرید بلیط هواپیمای داخلی و خارجی، مقایسه گسترده ای را در هنگام خرید اینترنتی بلیط فراهم آورده است. شما قادر خواهید بود، مناسب‌ترین بلیط هواپیما را انتخاب کرده و از طریق کارت شتاب، کارتهای ویزا/مستر و همچنین خرید از کیف پول الکترونیکی از سراسر دنیا و در هر ساعتی از شبانه‌روز خریداری نمایید. بلیط‌های خریداری شده از طریق ایمیل، پیامک برای شما ارسال می‌گردد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست.

  بلیط هواپیما ارزان

  چگونه بلیط هواپیما را ارزان بخریم؟

  برای تهیه بلیط ارزان یا لحظه آخری روش‌های گوناگون وجود دارد اما سفردات کام با در اختیار داشتن تکنولوژی هوشمند در ارائه قیمت بلیط هواپیما و یا پیشنهاد بلیط هواپیمای تخفیف دار از دو روش استفاده می‌کند که در نوع خود منحصر بفرد است هنگامی که وارد وبسایت سفردات کام شدید، پایین‌ترین قیمت بلیط برای مقاصد پرطرفدار بطور هوشمند نمایش داده می‌شود.

  برای مثال ممکن است برای تعطیلات خود قصد سفر به یک کشور خارجی دارید و به دنبال قیمت بلیط دبی هستید از آنجائی که مقاصد پرطرفدار هموطنانمان بطور اتوماتیک نمایش داده می‌شود لذا شما در اولین بازدید از وبسایت با قیمت‌ها و مقاصد مختلف مسافرت روبرو خواهید شد که دبی نیز یکی از آن‌ها می‌باشد. علاوه بر این که در بخش‌های دیگر وبسایت سفردات کام پائین‌ترین قیمت بلیط هواپیمایی داخلی و خارجی و تخفیف بلیط هواپیما نمایش داده می‌شود که احتمالاً شما قصد خرید بلیط ارزان به آن مقصد را داشته باشید.

  امکان دیگری که ویژه وبسایت سفردات کام بوده و برای تامین راحتی مسافرین و کاربران در نظر گرفته شده است، خبر دادن و مطلع کردن مسافرین از بهترین و مناسب‌ترین نرخ بلیط هواپیما می‌باشد.

  برای نمونه اگر مسافری در طول سال قصد تهیه بلیط ارزان برای سفر به مشهد مقدس را دارد، با وارد کردن تنها یک کانال تماس مانند آدرس ایمیل و یا شماره تلفن همراه از نرخ ویژه بلیط هواپیما مشهد مطلع می‌شود.

  وبسایت سفر دات کام بعنوان یک سامانه هوشمند در خرید بلیط و سایر خدمات مسافرتی نظیر هتل، قطار، تور، اتوبوس و کرایه خودرو روزانه و بطور لحظه‌ای در حال بررسی قیمت‌ها بوده و بطور هوشمند بهترین پیشنهادات خرید انواع بلیط‌های داخلی و خارجی را به کاربران نمایش می‌دهد.

  پرواز های چارتری و سیستمی

  بلیط هواپیما سیستمی

  پرواز برنامه‌ریزی شده که در ایران از آن به پرواز سیستمی یاد می‌شود، مستقیاٌ از طریق ایرلاین مقرر شده و مقررات ویژه خود را داشته و قیمت آن توسط ایرلاین مربوطه تعیین می‌شود.

  ویژگی‌های بلیط سیستمی

  ضمن این که بلیط سیستمی قیمتی ثابت داشته و از طریق ایرلاین تعیین می‌شود، مهمترین ویژگی این نوع بلیط قابل استرداد بودن آن است. بدین طریق که اگر مسافری به هر دلیل از پرواز منصرف شود و یا به علت تاخیر حضور در فرودگاه، پرواز را از دست دهد درصدی از کل قیمت بلیط سیستمی بعنوان جریمه کسر شده و مابقی به مسافر عودت داده می‌شود.

  تمایز دیگر بلیط سیستمی در مقایسه با بلیط چارتری در متغیر بودن قیمت آن نسبت به بزرگسال، کودک و نوزاد می‌باشد. در تمام ایرلاین‌ها از مسافر بزرگسال قیمت کامل سفر دریافت شده اما به ازای هر کودک و نوزاد قیمت کمتری پرداخت می‌شود.

  بلیط هواپیما چارتری

  شرکت‌های هواپیمایی در کنار پروازهای مقرر و برنامه‌ریزی شده خود، گاهی اقدام به ایجاد پروازهای چارتری می‌کنند. همچنین برخی از آژانس‌های مسافرتی تمام یا بخشی از صندلی‌های هواپیما را خریداری کرده و سپس آن را در قالب بلیط هواپیمای ارزان عرضه می‌کنند که به این آژانس‌ها، شرکت‌های چارتر کننده اطلاق می‌شود.

  مزایا و معایب بلیط چارتری

  پایین بودن قیمت بلیط چارتری در مقایسه با بلیط هواپیما سیستمی به عنوان یک مزیت عمده در نظر گرفته می‌شود و در غالب اوقات سفر، تهیه بلیط چارتری مقرون به صرفه است. البته این قیمت در روزها و ساعات مختلف روز متغیر است. اما چارتر کننده در فصول و مناسبت‌هایی خاص این قیمت را بنا به تقاضا و استقبال مسافرین بالا می‌برد. برای مثال قیمت بلیط کیش در ایام نوروز، به دلیل افزایش تقاضا برای سفر به کیش بالاتر از روزهای عادی است.

  از معایب خرید اینترنتی بلیط چارتر غیرقابل استرداد بودن آن است و مسافر در صورتی که بنا به هر دلیل پرواز را از دست داده یا از تصمیم خود برای مسافرت منصرف شود، درصدی از استرداد بلیط عودت داده نمی‌شود.

  بلیط لحظه آخری

  این بلیط به خودی خود در تقسیم بندی انواع بلیط‌ها جا نمی‌گیرد و درواقع همان بلیط چارتری است که دارای نوسان قیمت بوده و پرتقاضا بودن یک مسیر با تغییر قیمت آن متناسب است. به عنوان نمونه بلیط ارزان مشهد در ایام خاصی قیمت بخصوص دارد، اما با نزدیک شدن به ساعت پرواز در صورتی که صندلی‌های خالی در هواپیما وجود داشته باشد قیمت بلیط به طور چشمگیری افت می‌کند و چارتر کنندگان این نوع بلیط‌ها را بلیط لحظه آخری ارزان می‌نامند.