تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا

آب و هوای بارسلونا

در بارسلونا آب و هوا همیشه زیبا است و در واقع همه از وضعیت آب و هوایی بارسلونا خوشنودند. آب و هوای آفتابی که به بازدیدکنندگان امکان می دهد آثار تاریخی کاملا فراموش نشدنی و معروف مانند کلیسای ساگردا فامیلیا یا پارک گول را مشاهده کنند.

اگر فقط برای آخر هفته قصد اقامت در بارسلونا را دارید، کمی کوتاه است برای یک شهر بسیار غنی از آثار تاریخی، و اگر شما عاشق فوتبال هستید، نباید بازدید کمپ نو، ورزشگاه بارسلونا را فراموش کنید یا بهتراینکه، اگر در فصل فوتبال بارسلونا باشید، حضور در مسابقه این تیم اسطوره ای.

آب و هوای مدیترانه ای

بارسلونا در دریا واقع شده است و به همین دلیل آب و هوای آن مدیترانه ای است. این بدان معنی است که پاییز، بهار و زمستان می تواند مرطوب باشد، گرچه دمای آن نسبتا ملایم است. تابستان گرم و خشک است. چند روز در سال میتواند دمای بسیار سرد یا گرم داشته باشد؛ گرما در ماه های ژوئیه و اوت، آب و هوای سرد در اواخر ماه دسامبر و ژانویه و فوریه متمرکز است.

در ادامه به بررسی آب و هوای بارسلونا در فصل های مختلف، از جمله الگوهای تابش آفتاب و باران ماهانه، درجه حرارت، و نوع لباس مناسب هر فصل از سال خواهیم پرداخت.

بهار: مارس، آوریل، می

از مارس تا می، شما احتمالا با باران کمی روبرو می شوید و مارس خنک ترین ماه بهار است. در طول بعضی سال ها به طور مداوم بارش باران می تواند وجود داشته باشد، اما آب و هوای بهار بسیار متغیر است و شما ممکن است به همان اندازه نیز چند روز آفتابی متوالی را تجربه کنید. بارسلونا در پایین Pyrenees قرار گرفته است و بادهای سرد مکرر به پایین دامنه های کوهستان به ویژه در ماه آوریل می وزد. برای بسیاری از مردم، ماه می لذت بخش ترین زمان سال در بارسلونا، با هوای تازه و بسیاری از روزهای آفتابی و گرم ، به خصوص در پایان ماه است.

لباس بهار

شما باید لباس خود را با آب و هوای بسیار متغیر و بارانی بهار بارسلونا تطبیق دهید. شما باید یک ژاکت گرم و یا بارانی به همراه داشته باشید. در ماه مارس، یک کت زمستانی سبک تر کافی است. چتر خود را فراموش نکنید!

برای کفش، اگر هوا بارانی نباشد، کفش های پیاده روی یا کفش های ورزشی مناسب است، اما اگر هوا سرد باشد یا باران ببارد، شما نیاز به یک جفت چکمه خوب دارید.

ساکنان محلی در ماه می به ساحل نمی روند، نور آفتاب در اواخر بهار می تواند در ساحل Barceloneta امکان آفتاب گرفتن با بیکینی را به وجود آورد.

دمای بهار(درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

مارس: ۹-۱۶ درجه سانتیگراد یا ۴۸-۶۰ درجه فارنهایت ، ۴۸ میلیمتر

آوریل: ۱۱-۱۸ درجه سانتیگراد یا ۵۱-۶۴ درجه فارنهایت، ۴۳ میلیمتر

ماه مه: ۱۴-۲۱ درجه سانتیگراد یا ۵۷-۶۹ درجه فارنهایت ، ۵۴ میلیمتر

تابستان: ژوئن، جولای، آگوست

بسیاری به بارسلونا به عنوان یک مقصد ساحلی فکر می کنند. این برای ماه های تابستان درست است، اما یک هشدار: جولای و به ویژه آگوست می تواند گرم باشد. شهر از ساعت ۱ تا ۵ بعد از ظهر مانند فر داغ به نظر می رسد. مردم محلی در ظهر و بعد از ظهر در خانه کار می کنند و اکثرا در تعطیلات به ساحل اسپانیا فرار میکنند. اگر گرمای شدید شما را بسیار اذیت میکند، از جولای و آگوست اجتناب کنید و به جای آن در ماه ژوئن گرم و دلپذیر به بارسلونا بروید.

لباس تابستان

در ماه های جولای و آگوست، با لباس های سبک تابستانی از بارسلونا بازدید کنید. برای حداکثر راحتی، پیراهن پنبه ای، شورت، لباس و صندل را در نظر بگیرید. شب ها با باد خنکی که می وزد ممکن است احساس کنید کولر روشن است، بنابراین همیشه یک ایده خوب برای آوردن چیزی که بتوانید روی دوش خود بیندازید داشته باشید، مانند یک ژاکت پشمی یا یک گرمکن.

از سوی دیگر، ماه ژوئن، شبها و روزهای گرمتری را تجربه می کند، اما خنک نمی شود. در ماه ژوئن شما باید لباس تابستانی بپوشید، از کفش های باز و یا شلوار جین و پیراهن بلند آستین دار برای شب استفاده کنید. در اوایل ماه ژوئن و درست در پایان ماه آگوست هواا ممکن است بارانی نیز باشد، بنابراین چتر یک ایده خوب است.

دمای تابستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

ژوئن: ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد یا ۶۴ تا ۷۷ درجه فارنهایت، ۳۷ میلیمتر

جولای: ۲۱ تا ۲۸ درجه سانتیگراد یا ۶۹ تا ۸۲ درجه فارنهایت، ۲۷ میلیمتر

اوت: ۲۱ تا ۲۸ درجه سانتیگراد یا ۶۹-۸۲ درجه فارنهایت، ۴۹ میلیمتر

پاییز: سپتامبر، اکتبر، نوامبر

از ماه سپتامبر تا نوامبر فرصت خوبی برای بارندگی است. اگر چه بهار می تواند هوا را نیز بارانی کند، بارش باران قطعا در پاییز و زمستان بیشترین مقدار را دارد. در ماه سپتامبر، زمانی که آب و هوا هنوز گرم است، رعد و برق وجود دارد. دما در ماه سپتامبر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، اما ماه اکتبر شروع به شبیه سازی پاییز می کند و نوامبر پیش از سردترین ماه های زمستان است.

لباس پاییز

لباس پاییز باید دقیقا همانند بهار باشد با گرما کمی کمتر در ماه سپتامبر و بیشتر در ماه نوامبر مورد نیاز است. اقلامی که به راحتی می توان آن ها را برای سازگاری با شرایط آب و هوایی تغییر داد، ایده آل هستند و باید تعادل خوبی با لباس های سبک تر روز و لایه های گرم تر صبح و عصر داشته باشند. قرار دادن تاکید بر لباس باران در پاییز اهمیت دارد – بارانی، کاپشن مقاوم در برابر آب، چکمه و چتر.

دمای پاییز (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

سپتامبر: ۱۹-۲۵ درجه سانتیگراد یا ۱۹- ۷۷ درجه فارنهایت ، ۷۶ میلیمتر

اکتبر: ۱۵-۲۱ درجه سانتیگراد یا ۵۹ ۶۹- درجه فارنهایت ، ۸۶ میلیمتر

نوامبر: ۱۱ تا ۱۶ درجه سانتیگراد یا ۵۱-۶۰ درجه فارنهایت، ۵۲ میلیمتر

زمستان: دسامبر، ژانویه، فوریه

زمستان در بارسلونا عالی است، اگر ساحل اولویت اول شما نیست. روزها اغلب آفتابی هستند، اما خنک هستند. به خاطر داشته باشید که بارسلونا در دریا است و رطوبت می تواند به طور معمول در فصل زمستان به طور کلی باعث خنک تر شدن دما شود. ممکن است باران را را در برخی زمان ها دریافت کنید.

لباس زمستان

اگر چه مردم از کشورهای شمالی سردتر می توانند درجه حرارت زمستان بارسلونا را بسیار ملایم در نظر بگیرند، هوا دریایی می تواند به فاکتور خنک کننده اضافه شود. یک کت زمستانی خوب ضروری است، و همچنین کفش گرم و یا چکمه. اما به هر حال آوردن یک ژاکت زمستانی سبک تر در صورتی که روز واقعا آفتابی را دریافت کنید لازم است. در روزهای بسیار سرد، زمانی که آسمان خاکستری است و باد از دریا میوزد، شما یک کت خوب و یک روسری گرم و حتی یک جفت دستکش یا کلاه استفاده کنید. به عنوان دمای داخلی ممکن است همانند خارج باشد، لباس های گرم و مهمتر از همه، دمپایی یا جوراب های ضخیم برای طبقه های سنگی سرد که در اسپانیا معمول است، باشد. شلوار جین، شلوار، ژاکت و پیراهن های پشمی ضروری است، اما در بسته بندی برخی از تی شرت ها و موارد سبک تر برای روزهای واقعا آفتابی، زمانی که شما در تراس زیر آفتاب نشسته اید، قهوه ای وجود ندارد.

دمای زمستان (درجه سانتیگراد/درجه فارنهایت) و بارندگی (میلی متر):

دسامبر: ۸ تا ۱۳ درجه سانتیگراد یا ۴۶-۵۵ درجه فارنهایت، ۴۵ میلیمتر

ژانویه: ۶ تا ۱۳ درجه سانتیگراد یا ۴۲-۵۵ درجه فارنهایت، ۳۱ میلیمتر

فوریه: ۷ تا ۱۴ درجه سانتیگراد یا ۴۴-۵۷ درجه فارنهایت، ۳۹ میلیمتر

تور اسپانیا

آب و هوای بارسلونا،آب و هوای اسپانیا،هوای بهار بارسلونا،دمای بارسلونا،درجه هوای بارسلونا تابستان،هوای تابستان بارسلونا،هوای پاییز بارسلونا،هوای زمستان بارسلونا

تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا

Admin hermes
info@letbooking.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *