اجاره خودرو،, اخذ ویزا ایتالیا, بلیط ایتالیا, پرواز ایتالیا, تابلو پرواز, تور, تور ایتالیا, تور میلان, تور رم, تور فلورانس, تور ونیز, تور نوروزی ایتالیا, جاذبه گردشگری, رزرو هتل ایتالیا, رزرو هتل میلان, رزرو هتل خارجی, رزرو هتل رم, رزرو هتل فلورانس, رزرو هتل ونیز, گردشگری, موزه های ایتالیا, هتل, هتل ایتالیا, هتل فلورانس, هتل خارجی, ویزای ایتالیا, ویزای توریستی ایتالیا

فلورانس امروزه از زیباترین و محبوب ترین مقصاد گردشگردی محسوب میشود اما این شهر در گذشته استعداد تبدیل شدن به چنین شهر باشکوهی را نداشته است!

همه ی شهرهای ایتالیا مانند میلان و ونیزدر شمال و سیسیل و ناپل در جنوب نسبت به فلورانس دارای فرهنگ، اقتصاد وقدرت سیاسی و نظامی بهتری بودند.

در ادامه این مطلب شاهد خواهیم بود که فلورانس چگونه تبدیل به شهری محبوب شد.

در اواخر دوره ی قرون وسطا بود که فلورانس جرقه های انسان گرایی را روشن کرد.با ظهور خانواده بانکدار مدیچی بیش از۷۰ درصد دانشمندان و هنرمندان دنیای رنسانس در یک زمان در این شهر مشغول به کار شدند.

ثروت این خانواده صرف هنر و دانشی شد که در شهر برایشان شهرت و محبوبیت به ارمغان آورد و سرمایه های سرتاسر اروپا را در بانک هایشان  فراهم کرد و فلورانس را در رده بهترین شهرهای ایتالیا قرار داد به طوری که باعث رشک برانگیزی دیگر شهرهای مستقل ایتالیایی شد.

 

در ادامه با بررسی سازه های شگفت انگیزاین  شهر و مجسمه ها و نقاشی هایی که هرکدام به برترین های عصر خود تبدیل شدند فلورانس را بهتر خواهیم شناخت:

گنبد کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

این کلیسا بیشتر از۱۰۰سال بدون گنبد بود تا اینکه برونلسکی با استعاره از تخم مرغ این گنبد را بدون استفاده از ستون در زیر گنبد یا داربست چوبی در حین ساخت گنبد کامل کرد کاری که بقیه معماران غیر ممکن میدانستند چراکه در فلورانس الوار به اندازه کافی موجود نبود.این گنبند دومین گنبد بزرگ بعد ازمعبد پانتئون در روم درعصر خود بود و اکنون هشتمین گنبد بزرگ در دنیا است.

قصر وکیو

قصر وکّیو یکی‌ از معروف‌ترین و باشکوه‌ ترین عمارت‌های رنسانس و مشرف به میدان سینیورا است که در قرن دوازدهم میلادی محل زندگی خانواده مقتدر مدیچی و همچنین پایگاه اصلی‌ حاکمیت عالی‌ برای شش قرن متوالی بوده است. در این کاخ بسیار زیبا آثار قدیمی و معروفی شامل نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها، سقف‌های نقاشی‌ شده، کنده‌کاری‌های تنیده در هم و پرده‌های نقش‌دار وجود دارد که همگی‌ نشانی‌ از وقایع تاریخی‌ و غنی رنسانس است.

باغ‌های بوبولی

باغ‌های بوبولی در پشت قصر پیتی قرار گرفته و جزو از املاک خانواده مدیچی به شمار می‌آید. این باغ زیبا و متفاوت در قرن شانزده میلادی و به سبک ایتالیایی ساخته شده و پر شده است از مجسمه‌ها، تندیس‌ها، فواره‌ها و بازی نور و سایه و نوای پرندگان و چشمه‌های جوشان که مناظری فراموش نشدنی را خلق می‌کنند.. این باغ در طی سالیان دچار تغییرات و نوسازی‌های بسیار شده تا در نهایت در قرن هفدهم میلادی به شکل حاضر در آمده و حالا دیگر بصورت کاخی افسانه‌ای و مملو از عتیقه‌های رومی درآمده است. بعد از تماشای مکان‌های تاریخی شهر، قدم‌زدن در این باغ زیبا و تماشای منظره فلورانس از آن بالا، بی‌شک شما را لبریز از آرامش خواهد کرد.

میدان میکل آنژ

میدان میکل‌آنژ در بالای تپه مشرف به شهر قرار دارد که برای رسیدن به آن یک پیاده‌روی نیم ساعته لازم است که البته برای تماشای منظره شهر کاملا ارزشش را دارد. این میدان متعلق به قرن نوزده میلادی است و بدون شک بهترین منظره‌ی پانوراما از فلورانس را داراست. این میدان با نسخه‌هایی از مجسمه‌های میکل آنژ و تصاویر آبرنگی از مناظر اصلی شهر تزئین شده است. اگر بگوییم تمام کودکان فلورانس حداقل یکبار منظره‌ی این میدان را کشیده‌اند اغراق نکرده‌ایم. بد نیست بدانید که مجسمه داوود میکل آنژ در ابتدا در این میدان قرار گرفته بود، اما در قرن نوزدهم برای محافظت بیشتر به گالری آکادمیا منتقل شد جای خود را به یک نسخه‌ی بدل از همان کار داد. با مرور زمان این مجسمه کپی به رنگ سبز درآمده است.

 

اجاره خودرو،, اخذ ویزا ایتالیا, بلیط, پرواز مستقیم, تابلو پرواز, تور, تور ایتالیا, تور میلان, تور رم, تور فلورانس, تور ونیز, تور نوروزی ایتالیا, جاذبه گردشگری, رزرو هتل ایتالیا, رزرو هتل میلان, رزرو هتل خارجی, رزرو هتل رم, رزرو هتل فلورانس, رزرو هتل ونیز, گردشگری, موزه های ایتالیا, هتل, هتل ایتالیا, هتل فلورانس, هتل خارجی, ویزای ایتالیا, ویزای توریستی ایتالیا

Admin hermes
info@letbooking.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *