تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا،ویزای اسپانیا،اخذ ویزای اسپانیا،ویزای شنگن

بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه ها، مشکلات و…)

اگر می خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره زندگی در اسپانیا به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملا با شرایط زندگی در اسپانیا آشنا خواهید شد. این مقاله در سال ۲۰۱۹ نگارش شده است و مرتبا به روز می شود.
در بخش اول این مقاله، با مردم و فرهنگ اسپانیا بیشتر آشنا خواهیم شد و سپس در بخش دوم شرایط زندگی در اسپانیا را مورد بررسی قرار میدهیم و از شرایط کار در اسپانیا، هزینه های زندگی در اسپانیا (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل، …)، قوانین کلی آن کشور و سایر اطلاعات مفید برای زندگی آگاهی کسب می کنیم. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می کند

خش اول: با اسپانیا بیشتر آشنا شویم

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی قاره سبز اروپا که همسایگان آن را از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق تشکیل می دهند. شرق این کشور و اندکی از جنوب آن در مجاورت دریای مدیرانه قرار دارد. پرتغال و اسپانیا با هم شبه جزیره ای را به نام جزیره ایبریا تشکیل داده اند.

آب و هوا اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد

شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد اما بخش های مرکزی و جنوب این کشور کاملا مدیترانه ای است. بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای رفتن به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در بهترین شرایط خود قرار دارند.

جمعیت اسپانیا ۴۶.۶۵ میلیون نفر است

۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند و اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

زبان کشور از ایالت کاتالونیا جداست!

۴۰۶ میلیون نفر در دنیا اسپانیایی حرف میزنند، یعنی پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. اما جالب تر آنکه در کاتالونیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم بوده و حتی جایگاهی رسمی دارد.

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند

شاید خیلی ثروتمندتر از مردم اسپانیا پیدا کنید اما شادتر از این مردم پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور ۸۲ سال است و در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارند. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ مشخص شد مردم اسپانیا، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز خود را به اوقات فراغت می پردازند که شامل خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. این آمار عجیب اما واقعی است.

اسپانیایی ها خیلی هم کاتولیک نیستند

با اینکه طبق آمار مرکز مطالعات جامعه شناختی، دین ۷۰٪ مردم اسپانیا کاتولیک است، اما تنها ۱۳.۶٪ آنها یکشنبه ها به کلیسا می روند.

اسپانیا ۴۴ میراث جهانی در یونسکو دارد (منبع: وبسایت یونسکو)

ایتالیا با ۴۹ مکان و چین با ۴۵ مکان ثبت شده در یونسکو در رتبه های بالاتر از اسپانیا قرار می‌گیرند. هنرهای تاریخی و سنگی، پل ها، پارک ها و مناظر بسیار نایاب تجربه زندگی در اسپانیا را دلچسبتر می کند و باعث شده است که این کشور اروپایی سالانه میانگین ۶۰ میلیون توریست را از آن خود کند و بعد از فرانسه و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم قرار بگیرد.

هر سال، صدها جشنواره در سراسر کشور

جشنواره ۸۰۰ ساله Romería Nuestra Señora یا حتی فیستا دلس پاسیو (که میراث ثبت شده در یونسکو است) و جشنواره های پرتاب گوجه و گاو بازی و… همه و همگی از آن مردم و فرهنگ اسپانیایی است.

بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا واقعا چگونه است؟

شرایط اقتصادی اسپانیا

از مهمترین فاکتور های مهم برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا چهاردمین قدرت اقتصادی برتر در دنیاست. بر اساس مطالعات انجام شده در دهه فعلی، اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور برتر دنیا قرار دارد. از لحاظ ساختاری اقتصاد اسپانیا بیشتر بر انجام امور خدماتی است، بلافاصله پس از آن صنعت توریسم حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور میزند. سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی به عنوان نبض حیاتی اقتصاد این کشور در حال رشد هستند.

شرایط کار در اسپانیا

دلیل اصلی مهاجرت به این کشور برای اکثر افراد تحصیل است. طبق گزارش جابلرز، چند سالی است که با سیاست های درست اقتصادی، شرایط کار در اسپانیا تغییر کرده است. مخصوصا اگر آشپزی بلدید و هر کاری دیگری در زمینه توریسم انجام می دهید، اسپانیا را جدی بگیرید و اگر در آنجا به دنبال مشاغلی با سطح پایین می گردید در نظر داشته باشید که در صفی قرار می گیرید که خود مردم اسپانیا جلوی آن صف هستند. لذا قبل از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، مطمئن شوید که هنری هر چند کوچک دارید.

مشاغل موردنیاز در اسپانیا کدامند؟

کشاورزی، واردات زعفران، گردشگری، محصولات مربوط به انرژی و ترابری، نساجی، مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات از پر رونق ترین تجارت های ممکن در اسپانیا می باشند. اسپانیا از پیشرفته ترین کشورها در تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

بالاترین نرخ بیکاری در اروپا متعلق به اسپانیاست!

اگر چه این آمار برای سال ۲۰۱۵ بوده و وضع کنونی بهتر شده است، اما هم اکنون نیز تقریبا ۳۰٪ جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ ساله اسپانیایی بیکار هستند و این نشان دهنده کیفیت زندگی در اسپانیا است.

زنان کارآفرین در اسپانیا

مانند هرجای دیگری، سیاست میدان دادن به بانوان در اسپانیا نیز جواب داده و هم اکنون ۴۰٪ کارآفرینان اسپانیایی زن هستند. این آمار در تمام جهان خیره کننده است.

اطلاعات شهرهای اسپانیا: بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟

جواب خیلی ساده است، اول مادرید سپس بارسلونا. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا را تشکیل می‌دهند. تقریبا با شرایط فعلی اسپانیا مابقی شهرهای این کشور برای زندگی ایرانیان اصلا توصیه نمی‌شود مگر آنکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید و نگاهی به فعالیت های اقتصادی در اسپانیا و تجارت یا کار نداشته باشید. ضمنا مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی شرایط بهتری از بارسلونا دارد.

اگر با فرزندان خود به اسپانیا می‌روید…

قبل از اقدام برای زندگی در کشور اسپانیا جوانب این کار را ارزیابی کنید. آینده شغلی فرزندان شما در خطر است. به این علت که اولویت استخدام با شهروندان اسپانیایی الاصل می باشد. شاید پس از اتمام تحصیل فرزندان شما پیشرفت علمی داشته باشند (که اینگونه نیز هست) اما برای کار در کشور اسپانیا به مشکل می خورند.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این اسپانیا مناسب می باشد و تقریبا به استانداردهای سایر کشورهای مدرن اروپایی نزدیک است. اما شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد سالخورده متفاوت است. تقریبا این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی هیچ سیستمی برای پشتیبانی از افراد سالخورده ندارد. استدلال در اسپانیا این است که افراد سالخورده باید توسط بستگان مورد مراقبت قرار بگیرند.
کار در اسپانیا معمولا بدون قرارداد و در واقع بدون بیمه است. پس به این صورت حق استفاده از پزشک رایگان را ندارید. این شرایط زندگی شما را در خطر قرار می دهد. شما میتوانید شخصا برای بیمه های خصوصی نیز اقدام کنید. بدین منظور می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

قسمت سوم: معایت و مشکلات زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزدها، جواب گوی زندگی قشر متوسط نیست

تا اینجا متوجه شدید که شرایط زندگی در اسپانیا از لحاظ اقتصادی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی است. میانگین ضعیف دستمزد ها، حتی با وجود هزینه های پایین زندگی در اسپانیا نسبت به کشورهایی از قبیل آلمان، فرانسه و… شدیدترین نقطه ضعف این کشور است. جالب است بدانید از زمان ورود واحد پولی یورو هزینه ها نیز مانند گذشته نیست و افزایش پیدا کرده است.

تبعیض نژادی در اسپانیا

درست است که گفته می شود اسپانیایی ها همیشه خون گرم و مهربان بوده اند، اما عده ی زیادی نیز هستند که اگر پا به پای آنها به دنبال موقعیت های شغلی باشید، خیلی خوششان نمی آید و از این جهت با کشورهای مرتقی اروپایی مانند اتریش متفاوتند.

فقط ۵۰٪ مردم، مدرک دبیرستانی (دیپلم) دارند

مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده هایی که ارزش های علمی در بنیان فکری خود دارند، گزینه مناسبی نیست. میانگین افراد تحصیل کرده (در سطح دبیرستان) در مابقی کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از اسپانیا بود و همین عامل باعث تاثیر بر کیفیت زندگی در اسپانیا شده است.

فساد در اسپانیا

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، باید حواستان را حسابی جمع کنید. خانه های زیادی هستند که بدهکاری مالی دارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پول آنها به جز فروش به غریبه ها وجود ندارد. این نکته را جدی بگیرید. همچنین اگر می خواهید برای اجاره خانه در اسپانیا اقدام کنید بابت پرداخت Deposite (پول پیش خانه) با وکیل خود مشورت کنید.

نتیجه گیری

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می آورد.
شما میتوانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تامین باشید. ما می توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.
اگر پیشنهاد شغلی خوب دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.
تنها با دانستن زبان انگلیسی، کار پیدا نمیکنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولا فقط زبان خود را می فهمند

 

 

تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا،ویزای اسپانیا،اخذ ویزای اسپانیا،ویزای شنگن

Admin hermes
info@letbooking.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *