تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا،ویزای اسپانیا،اخذ ویزای اسپانیا،ویزای شنگن
درباره دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM) و شرایط مهاجرت به اسپانیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اسپانیا پس از گرفتن وکیل مهاجرت و برای تحصیل در اسپانیا از جمله تحصیل در دانشگاههای اسپانیا چه می دانید ؟ راههای اخذ پذیرش تحصیلی اسپانیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسپانیا چه می دانید ؟ هزینه های تحصیل در اسپانیا به چه شکل است ؟

امروزه دانشگاه های اسپانیا متقاضیان زیادی جهت ثبت نام و ادامه تحصیل در اسپانیا دارند. دانشگاه های اسپانیا جزو دانشگاه هایی هستند که محبوبیت خاصی در بین دانشگاه های اروپا دارند البته موقعیت جغرافیایی اسپانیا جهت جذب دانشجوهای بین المللی نیز موثر بوده است با توجه به حجم تقاضای بالای تحصیل در اروپا از سمت کشورهای دیگر امروزه شاهد فضای بسیار مناسب و فراهم شده جهت استقبال از این دانشجویان در دانشگاه های مادرید میباشیم.
در این مقاله سعی بر این داریم که یکی از دانشگاه های معتبر اسپانیا را خدمت شما متقاضیان عزیز تشریح و تعریف کنیم .
دانشگاه مادرید با توجه به اینکه دانشکده های مختلفی دارد توانسته توجه بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در اسپانیا را به خود معطوف نماید.
دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM) یکی از محبوب ترین دانشگاه های بین دانشگاه های اسپانیا می باشد.

تاریخچه دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM)

قدمت دانشگاه کامپلوتنس به اواخر قرن سیزدهم میلادی برمیگردد، زمانی که سانچو چهارم کاستیا به اسقف اعظم تولدو مجوز ساخت مدرسه دولتی آلکالا را در شهر آلکالا دو سهنارس در بهار ۱۲۹۳ اعطا کرد.
ساختمان اصلی دانشگاه سیسنرین (Cisnerian) اقامتگاه سانایلدفونسو (San Ildefonso) بود. فرانسیسکو جیمنز دو سیسنروز، کاردینال و اسقف اعظم تولدو، نایبالسلطنه و فارغالتحصیل مدرسه دولتی با نامهای از سوی پاپ الکساندر ششم در ۱۳ آوریل ۱۴۹۹ دانشگاه کامپلوتنس را تأسیس کرد. سیسنروز برای نشان دادن حمایت خود بخش وسیعی از زمینهای شهری و روستایی را به دانشگاه اختصاص داد.
چندین اقامتگاه دیگر نیز علاوه بر اقامتگاه سانایلدفونسو توسط سیسنروز بنا شدند. از میان میتوان اقامتگاههای سانپدرو و سانپابلو را نام برد که متعلق به فرقهی فرانسیسکان بودند. خود سیسنروز یکی از اعضای این فرقه محسوب میشد.
در «کالج مادر خدا» که پس از مدتی تحت عنوان «کالج متخصصین الهیات» شناخته شد مطالعات دینی و پزشکی تدریس میکردند؛ سانتاکاتلاینااود (هنر و فیزیک)؛ کالج سانبالبینا (که به کالج لوجیسینز یا منطقدانان نیز شناخته شد، در این کالج نخستین دروس هنر تدریس میشد) و کالجهای سانیوجینیو وسانایسیدورو که در قرن هفدهم در یک کالج سانآمبروسیو ادغام شدند و به متخصصین دستور زبان مطالعات یونانی و لاتین معروف بود.
در اواخر نیمهی نخست قرن شانزدهم حدود سی مدرسهی جدید مرتبط با مؤسسات مذهبی، نظامی، سلطنتی و خصوصی تأسیس شدند.
کامپلوتنس در سال تحصیلی دانشگاهی ۱۵۱۰-۱۵۰۹ با پنج مدرسه بزرگ فعالیت داشت: هنر و فلسفه، الهیات، قوانین کانن، زبانشناسی و پزشکی.
برخلاف برداشت قدیمی از دانشگاههای قرون‌وسطی، این دانشگاه تحت تأثیر اندیشههای رنسانسی و آرمانهای فلسفه انسانگرایی قرار داشت.
بهعلاوه دانشگاه وکلا و متکلمانی را برای خدمت به پادشاهی تربیت کرد تا پیچیدگی روزافزون ساختار ادارهی حکومت را مدیریت کند.
اعتبار و شهرت دروس و مدرسین کامپلوتنس الگوی دانشگاههای جدیدی که در امریکای لاتین تأسیس میشدند قرار گرفت. طول دوران طلایی دانشگاه تا قرن هفدهم بود و در آن زمان به دلیل اثرات ضد اصلاحات نزولی در پیشرفت آن ایجاد شد. تا آن زمان این دانشگاه مرکز اصلی اندیشهی فلسفهی انسانگرایی (اومانیستی) پادشاهی اسپانیا بود.
در این زمان تلاش اصلاحات روشنگری برای غلبه بر انحطاط دانشگاه نافرجام بود. آموزش عالی تا قرن هجدهم مبنی بر روش تحقیقی بحث و تفسیر بود. هنگام سلطنت چارلز سوم در سال ۱۷۷۰ بهمنظور مقابله با این وضعیت ناپایدار و غیرقابلتحمل انجام اصلاحاتی در دروس پیشنهاد شد و با مخالفت جدی از سوی دانشگاهها مواجه گشت.
در طول دورهی روشنگری و با توجه به سیاست استقرار در تمرکز تحت حمایت پادشاهی بوربن چند مرکز جدید تأسیس شدند که تحقیق و آموزش تخصصی به یک اندازه در این مراکز انجام میشد و عبارت بودند از: کابینه تاریخ طبیعی در سال ۱۷۷۱، باغ گیاهشناسی سلطنتی در سال ۱۷۵۵ و رصدخانه سلطنتی مادرید در سال ۱۷۹۰٫
وقوع انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ و همچنین بیثباتی سیاسی و اجتماعی پس‌ازآن که منجر به جنگ استقلال و عصر استبداد شد خط پایان اصلاح اصول روشنگری بشمار میآید.
مقاطع و برنامههای تحصیلی
برنامه درسی بینالمللی
شهرت بینالمللی دانشگاه کامپلوتنس مادرید حقیقتی مسلم است. دانشگاه ما دارای تعداد زیادی توافقنامه با دانشگاهها و مؤسسات سراسر جهان و کمکهزینههایی برای ترویج پویایی بینالمللی است. در این راستا دانشگاه کامپلوتنس مادرید امکان تحصیل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی فراهم میکند. بهاینترتیب شما میتوانید ارزش رزومه خود را بالا ببرید، تحصیلات حرفهای خود را بهبود بخشید، به سایر دانشگاهها سفر کنید و امکان اشتغال خود را هم در اسپانیا و هم در خارج از کشور افزایش دهید.
مهارتهای زبانی لازم
متقاضیان مقطع کارشناسی عموماً باید مدرک مهارتهای زبان انگلیسی سطح B2 CEFR ارائه دهند یا در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی که در دانشگاه برگزار میشود شرکت کنند. بااینحال بهتر است فهرست هر رشته یا دوره بخصوص را بررسی کرده و اطلاعات مدارک لازم را بهدست آورید.
تحصیل به زبان انگلیسی در برگه ریزنمرات و گواهی مدرک درج خواهد شد.
مقطع کارشناسی
در کامپلوتنس دانشجویان هنگام تحصیل دریکی از دانشگاههای مشهور جهان به منابع کتابخانه و امکانات بسیاری دسترسی دارند.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش رشتهها و دورههای مختلف رجوع کنید.
هنر و علوم انسانی
مهندسی
علوم بهداشت و پزشکی
علوم پایه
علوم اجتماعی
امکان تحصیل در دو رشته
مقطع کارشناسی ارشد
تحصیل در دانشگاه ما خیلی بیشتر از دریافت یک مدرک ارزش دارد. شهرت جهانی ما باعث میشود که دانشگاه کامپلوتنس بهترین انتخاب برای شما باشد. دانشگاه رشتههای بسیاری را جهت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای شما ارائه میدهد.
علوم انسانی و هنر
مهندسی
علوم بهداشتی و پزشکی
علوم پایه
علوم اجتماعی
مقطع دکترا (PhD)
دورههای مقطع دکترا پیشرفت مهارتهای اساسی لازم برای موفقیت یک محقق حرفهای در هر زمینهای را پرورش میدهند.
کامپلوتنس تجربهای ارزشمند شامل فرصت همکاری با دانشگاهیان برجسته در بهترین کتابخانهها، آزمایشگاهها، موزهها و مجموعهها را برای دانشجویان فارغالتحصیل فراهم میکند.
دانشکدهها و برنامههای موجود امکانات بسیاری را برای افراد علاقه‌مند به یافتن برنامهای که با نیازهای فردی آنها سازگاری دارد، ارائه میدهد.
علوم انسانی و هنر
مهندسی
علوم بهداشتی و پزشکی
علوم پایه
علوم اجتماعی
پذیرش
راهنمای ثبتنام دانشجو
دانشجویان خارجی و اسپانیایی علاقه‌مند به تحصیل در کامپلوتنس میتوانند بهعنوان دانشجویان مهمان (visiting students) ثبتنام شوند. دانشجویان مهمان پس از گذراندن سال اول میتوانند هر رشتهای را در هر دانشکدهای برای تحصیل انتخاب کنند.
دورههایی که متقاضیان بسیاری دارد ممکن است به دلیل وجود جای کافی دارای سهمیه دسترسی ۱۰ درصدی باشد.
ثبتنام بهعنوان دانشجوی مهمان هیچ اعتبار رسمی در اسپانیا ندارد.
دارندگان مدرک کارشناسی میتوانند در دورههای دکترا شرکت کنند. تنها پذیرش حوزه مربوطه (دپارتمان) موردنیاز خواهد بود.
ثبتنام برای ترم پاییز از ۱ اکتبر آغاز میشود و در ۱۵ نوامبر پایان مییابد. مدتزمان ثبتنام برای ترم بهار از ۱۵ ژانویه آغازشده و در ۷ مارس به پایان میرسد.
پس از پایان یک دوره با توجه به اینکه دانشجو نمرهای کسب کرده باشد، یک گواهینامه پیشرفت تحصیلی یا گواهی حضور به او اعطا خواهد شد.
به‌محض اینکه دانشجویان برنامهی کلاسی خود را انتخاب میکنند مدارک زیر را باید در اختیار اداره پذیرش دانشجو قرار دهند:
مدرک اصل و یک کپی از گذرنامه/ شناسنامه/ اجازه اقامت دانشجو
دو قطعه عکس گذرنامهای
نامه به‌روزرسانی شده اقامت که از سوی سفارت یا بخش کنسولی زندگی اسپانیایی در خارج از کشور صادر شده است.
رزومه
گواهی اعطای بورسیه یا کمک‌هزینه تحصیلی از یک مؤسسه اسپانیایی (در صورت وجود)
قوانین ویژه:
دانشجویان علاقه‌مند به هنرهای زیبا باید پیش از ثبتنام رضایتنامه استاد را دریافت کنند.
دانشجویان علاقه‌مند به مطالعات دامپزشکی باید پیش از ثبتنام از معاون رئیس روابط بینالملل بخش مربوطه اجازهنامه دریافت کنند.
دانشجویان علاقه‌مند به زیستشناسی باید پیش از ثبتنام از مدیر تبادل برنامهها در بخش گروه آموزشی زیستشناسی اجازهنامه دریافت کنند.
به دلیل تقاضای بالا فقط ۶ تن ظرفیت در هر کلاس برای دانشجویان مهمان علاقه‌مند به رشتههای انسانشناسی، علوم سیاسی و مدیریت عمومی، جامعهشناسی و روابط بینالملل در نظر گرفته میشود.
دانشکده علوم ارتباطات و رسانه هرساله دانشجویان مهمان را در این رشتهها پذیرش میکند: روزنامهنگاری، تبلیغات و روابط عمومی و ارتباطات سمعی و بصری. این اطلاعات از سوی اداره پذیرش دانشجویان ارائه خواهد شد.
دانشجویان علاقه‌مند به رشتهی دندانپزشکی باید پیش از ثبتنام از رئیس دانشکده دندانپزشکی اجازهنامه دریافت کنند.
دانشجویان علاقه‌مند به رشتهی پزشکی باید پیش از ثبتنام از معاون رئیس روابط بینالملل در گروه آموزشی مربوطه (پزشکی، تغذیه انسانی و درمان حرفهای) اجازهنامه دریافت کنند.
شرایط ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا)
پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا
پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کامپلوتنس مشروط به دارا بودن مدرک کارشناسی دریافت شده در دانشگاهی در اسپانیا، حوزه آموزش عالی اروپا (EHEA)، یا از دانشگاهی که استانداردهای آن برای اعطای مدرک ازلحاظ دانشگاه کامپلوتنس متناسب تلقی شده است. برای پذیرش در مقطع دکترا متقاضی باید دستکم ۶۰ واحد درسی را گذرانده باشد.
دانشکدههای دانشگاه کامپلوتنس
دانشکدهها و مدارس مؤسسات آموزش عالی محسوب میشوند که مسئولیت مدیریت و سازمان‌دهی فرآیندهای اداری و تحصیلی بر عهده آنها است. این مؤسسات مدارک و همچنین گواهینامهها و دیپلمهای غیررسمی رشتههای مختلفی را در اسپانیا به دانشجویان اعطا میکنند.
دانشکدهها:
هنرهای زیبا
علوم زیستی
علوم شیمی
گردشگری و بازرگانی
مهندسی و علوم کامپیوتر
دندانپزشکی
مدیریت کسبوکار و اقتصاد
مرکز یادگیری و آموزش‌وپرورش
تاریخ و جغرافیا
علوم زمینشناسی
مطالعات زبان
حقوق
علم کتابداری
ریاضیات
علوم ارتباطات و رسانه
پزشکی
پرستاری، فیزیوتراپی و پا پزشکی
اپتیک و بیناییسنجی
داروسازی
فلسفه
فیزیک
علوم اجتماعی و سیاسی
روانشناسی
خدمات اجتماعی
مطالعات آماری
دامپزشکی
مراکز مرتبط (CEES):
مدرسه مطالعات آموزشی ESCUNI
مرکز مطالعات آموزش عالی ماریا کریستینا دواِل اسکوریال
مرکز مطالعات آموزش عالی (CUNEF)، مطالعات تجاری
مرکز مطالعات آموزش عالی فیلیپ دوم
مدرسه آموزش برای توسعه مراکز آموزشی و آموزش ابتدایی و متوسطه
مرکز مطالعات آموزش عالی کاردینال سیسنروز
مرکز مطالعات آموزش عالی دان بوسکو، علوم انسانی و آموزش‌وپرورش
مرکز مطالعات آموزش عالی ویلانووا
مرکز مطالعات آموزش عالی (IEB)، مطالعات بازار بورس و سهام
مؤسسات پژوهشی
مؤسسات پژوهشی به پژوهشهای علمی و فناوری و خلاقیت هنری اختصاص داده میشوند:
مغناطیس کاربردی (MA)
مطالعات بیوکاربردی
حقوق تطبیقی
جرمشناسی
مطالعات حقوقی انتقادی (ICAE)
توسعه و همکاری (IUDC)
افزودنیهای دارویی
تحلیل اقتصاد (ICAE)
رویانشناسی
علوم زیستمحیطی (IUCA)
مؤسسه دانشگاهی اروپا مدیترانه (EMUI)
یکپارچگی منطقهای و قانونی اروپا (IDEIR)
پژوهش فمینیستی
علوم زمینشناسی (IGEO)
ارزیابی بهداشت
حقوق بشر (IDH)
تحلیل مالی و صنعتی (IAIF)
داروسازی صنعتی
ریاضیات میانرشتهای (IMI)
مطالعات بینالمللی (ICEI)
فناوری دانش
تئاتر مادرید (ITEM)
علوم ریاضی (ICMAT)
مدیریت تعارض و واسطهگری (IMEDIA)
سمینار «منندز پایدل»
روششناسی و تاریخچه علوم حقوقی
مؤسسه ترجمه و زبانهای مدرن (ILMYT)
مؤسسه چند رشتهای
علوم موسیقی (ICCMU)
پژوهش شیمی اعصاب
مؤسسه تحقیقات بیناییسنجی «رامون کاستروویهخو»
مؤسسه «اورتگای گست»
قوانین مجلسی
مطالعات سیاسی آفریقا و امریکای لاتین (IEPALA)
علوم مدیریت عمومی (ICCA)
تحولات اجتماعی (TRANSOC)
الهیات
مرکز نظارت بهداشتی دامپزشکی (VISAVET)
اقامتگاههای دانشگاه کامپلوتنس مادرید
این اقامتگاهها برای دانشجویان محل سکونت فراهم میکنند و آموزش علمی و فرهنگی را ترویج میدهند و در میان افرادی که آنجا زندگی میکنند فعالیتهای ورزشی برگزار میکنند.
اقامتگاهها فعالیتهای خود را برای خدمت به جامعه دانشگاهی برنامهریزی میکنند.
اقامتگاههای دانشگاه مادرید بودجه هنگفتی را برای امکانات اسکان در مادرید در طول تعطیلات تابستانی اختصاص میدهد (از ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر). با این وسعت مکانها و امکانات بسیار اطمینان میدهیم که محلی مناسب برای اسکان خود خواهید یافت.اقامتگاههای ما به مرکز شهر نزدیک هستند و اطراف آنها مسیرهای حملونقلی خوبی به مکانهای مهم مادرید وجود دارد.
اقامتگاههای کامپلوتنس (UCM):
سی. ام. آنتونیو دو نبریا
سی. ام. دیهگو دو کوروبیاس
سی. ام. سانتا ماریا دو یوروپ
سی. ام. ترزا دو جیزز
سی. ام. زیمنز دو سیسنروز
مدارس تخصصی
مدارس دارای تخصصهای حرفهای مراکز آموزش عالی هستند که مسئولیت آموزش‌وپرورش فارغالتحصیلان و آمادهسازی آنها با بهترین روشهای آموزشی و تمرینهای عملی حرفهای را بر عهده دارند.
مدرسه پزشکی بهداشت حرفهای
مدرسه پزشکی ورزش و تربیت‌بدنی
مدرسه پزشکی قانونی و حقوقی بالینی
مدرسه مطالعات تعاونی
مدرسه روابط اشتغال
مدرسه حقوقی
مدرسه آبدرمانی و هیدرولوژی پزشکی
مراکز پشتیبانی تحقیقات
تحلیل باستانشناسی
کارتوگرافی مغز
میکروسکوپ فلورسنس و سایتومتری
طیفبینی همبستگی
میکرو آنالیز عنصری
ژنومیک و پروتئومیک
آزمایشگاه باستانشناسی
فنون زمینشناسی
طیفسنجی جرمی
روشهای تحلیل رفتار
رزونانس مغناطیسی هستهای (NMR)
موسسه فنی پت (PET)
توموگرافی گسیل پوزیترون
روشهای فیزیکی
آزمایشگاههای پژوهشی
مرکز ملی میکروسکوپ الکترونی اسپانیا (ICTS)
تسهیلات حیوانات کامپلوتنس (UCM)
مرکز لیزرهای فوقسریع (CLUR)
پراش پرتو ایکس
مراکز کامپلوتنس در خارج از کشور اسپانیا
کالج تحصیلات عالی اروپایی میگل سروت
کالج سلطنتی کامپلوتنس در هاروارد
مرکز زبانهای خارجی (CSIM)
این مرکز توسط دانشگاه کامپلوتنس مادرید ساخته شد تا ابزاری قدرتمند برای مهارت یافتن دانشجویان در زبانهای مدرن در داخل دانشگاه فراهم کند. هماکنون حدود ۶۰۰۰ تن در این مرکز ثبتنام میشوند. این افراد شامل دانشجویان، مدرسین و محققین، کارکنان اداری دانشگاه، آموزگاران مدارس متوسطه جامعه مستقل مادرید و سایر افرادی که به یادگیری زبانهای خارجی علاقه‌مند هستند، است. تنها شرط ورود به این مرکز بالای ۱۸ سال بودن زبانآموز است.
۳۲ زبان مختلف در این مرکز آموزش داده میشود:
عربی، بلغاری، چینی، انگلیسی، فرانسوی، پارسی، آلمانی، ترکی استانبولی، سوئدی، روسی، پرتغالی، لهستانی، نروژی، کرهای، ژاپنی، ایتالیایی، مجارستانی، هندی، یونانی، هلندی، دانمارکی، باسک، کاتالان، چک، فنلاندی، گالیسی، رومانیایی، صربستانی کرواسی، اسلواکی، سواهیلی، ییدیش، زبان اشاره اسپانیایی. با توجه به توضیحات فوق همانطور که مشاهده می نمایید دانشگاه های اسپانیا ، دانشگاه های بسیار پر جاذبه و معتبری می باشند. همچنان که می بینید آمار درخواست برای ثبت نام در دانشگاه های اسپانیا بسیار زیاد شده است .
با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره تحصیل در دانشگاه های اسپانیا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاهات مفید و دقیق در باب تحصیل در اسپانیا و تحصیل در دانشگاه کامپلوتنس مادرید (UCM) و اطلاعات کامل در باب دانشگاه های معتبر اسپانیا صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . .

 

 

تور اسپانیا، تور مادرید، تور بارسلون، تور ایبیزا، هتل ایبیزا، هتل ماردید، هتل بارسلون، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل اسپانیا، هتل اسپانیا، رزرو هتل مادرید، رزرو هتل بارسلون، تور نوروزی اسپانیا،ویزای اسپانیا،اخذ ویزای اسپانیا،ویزای شنگن.

Admin hermes
info@letbooking.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *